Już niedługo święta Wielkanocne. W związku z tym, dzieci z grupy V postanowiły wykonać wielkanocnego kurczaczka. Pracę wykonywaliśmy wg instrukcji składającej się z czterech etapów. Na początku dzieci swobodnie, samodzielnie wybrały elementy potrzebne do wykonania kurczaczka a także wybierały wygodne dla siebie stanowisko pracy. Następnie wykonywały pracę korzystając z zawieszonej na tablicy instrukcji. Zadanie wykonywaliśmy z użyciem sygnalizatora świetlnego, który na początku pokazywał światło czerwone (praca samodzielna), a następnie światło żółte (możliwość konsultacji z kolegą/koleżanką) oraz z użyciem zegara określającego czas na wykonanie pracy. Po upływie wyznaczonego czasu usłyszeliśmy dźwięki piosenki, która zaprasza nas do sprzątania swoich stanowisk pracy. Na zakończenie dokonaliśmy samooceny, a także wypowiedzieliśmy się nt. efektów wykonanej pracy. Nasze prace można podziwiać w szatni przedszkola!