25.11.2009 dzieci z VII grupy na zajęciach plastycznych wykonywały kukiełki z warzyw. Wszystkie dzieci wiedzą że warzywa i owoce są źródłem witamin i mikroelementów, ale również „wyczarować” z nich można ciekawe kukiełki. Wystawę pomysłowych postaci z warzyw zorganizowały dzieci pod kierunkiem swojej wychowawczyni p. Anny Pajdak. Jakie postacie nam przypominają? Może powstanie smukła pani Marchewka, albo jej wiecznie blada siostra Pietruszka? Pan Ziemniak zostanie gajowym, który uratuje Buraczkowego Kapturka z paszczy Złego Patisona? Podczas przygotowywania kukiełek możemy użyć goździków lub ziaren pieprzu jako oczu, a natkę pietruszki zamienić w bujne czupryny. Pomocne mogą być także kolorowe bibuły, papier samoprzylepny oraz skrawki materiałów.
Dzieci wykonywały prace z wielkim zaangażowaniem i wykazały się dużą inwencją twórczą. Wystawa cieszyła się dużą oglądalnością.

Anna Pajdak