14.10.2014 w naszej grupie odbyły się warsztaty lepienia z gliny. Warsztaty poprowadziła pani Agnieszka Miszke, która o glinie wie prawie wszystko. Dzieci dowiedziały się, co to jest rzeźba i płaskorzeźba i właśnie tworzyły płaskorzeźbę. Sama zabawa gliną była dla dzieci przyjemnością, a kiedy zaczęły powstawać małe arcydzieła, dzieci były zachwycone. Wałkowały glinę, robiły ozdoby zwykłymi przedmiotami, np.końcówką mazaka. Zanim powstała ostateczna płaskorzeźba dzieci wielokrotnie niszczyły swoją pracę, by zacząć od nowa, do momentu całkowitego zadowolenia z powstałego dzieła. Pani Agnieszka udzielała instrukcji, odpowiadała na wiele pytań dzieci i pomagała nieco w tworzeniu.

Bardzo dziękujemy Pani Agnieszce za poświęcony nam czas. Dzieci na pewno wiele się nauczyły i polubiły pracę z gliną, co widać na załączonych fotografiach.