Dnia 14 lutego dzieci z grupy I obchodziły ,Święto Zakochanych – Walentynki.  Na początku zajęć dzieci przywitały się przekazując sobie serduszko przyjaźni, starały się wypowiadać dlaczego lubią dziecko, któremu przekazało serduszko. Przedszkolaki zapoznane zostały z historią tego święta oraz zwyczajem. Święto to nie obchodzą tylko zakochani ale także przyjaciele; dzieci chętnie składały życzenia swoim kolegom i koleżankom z grupy. Krasnoludki wiedzą, że ważne jest celebrowanie takich zwyczajów, obdarzanie innych drobnym upominkiem czy tylko składnie życzeń. Uczestniczyły w zabawie „Moje emocje”- Krasnoludki naśladowały wylosowaną emocję za pomocą mimiki. Wykonały również pracę plastyczną „Serduszko walentynkowe, które musiały poskładać i przykleić na  kartkę, następnie pomalować czerwoną farbą. Za wykonane zadanie, każdy otrzymał balonika w kształcie serca. Na koniec czekała na dzieci wspólna zabawa na Balu walentynkowym. Wszystkie dzieci bawiły się doskonale.