W dniu 16 maja w Hali Sportowej OPP odbył się konkurs matematyczny w zakresie konstruowania gier planszowych zorganizowany przez Przedszkole Morska Kraina. Nasze przedszkole reprezentowały następujące dzieci Zuzia Pilarczyk, Alicja Sotyń, Marysia Jasińska, Ola Prahl . Na początek mogliśmy usłyszeć piosenkę zagraną przez dzieci z Morskiej Krainy pod tytułem Panie Janie. Byliśmy pod dużym wrażeniem umiejętności dzieci, dlatego że tę piosenkę zaśpiewały w różnych językach a dodatkowo pięknie zagrały na cymbałkach. Dzieci uczestniczące w konkursie mogły zatańczyć w kole  znana wszystkim piosenkę kaczuchy. Następnie losowaliśmy tematykę gry a potem zaczęło się główkowanie. Było ciężko cztery osoby każdy inny pomysł na grę, ale dzieci wykazały się niezwykłą kreatywnością jak również niesamowitą współpracą. Na koniec nastąpił oczekiwany moment dla dzieci ocenienie prac przez same dzieci (to one tłumaczyły zasady jak również co jest ukryte na danych polach) oraz wręczenie dyplomów. Bardzo dziękujemy organizatorom za bardzo ciekawy i  bardzo dobrze zorganizowany konkurs.