Nawiązując do Światowego Dnia Walki z Nadwagą(24 października) oraz alarmujących statystyk, że co drugi Polak ma nadwagę, a co piąty zmaga się już z otyłością, w dniach 22 i 23 października odbyła się prelekcja dla rodziców dzieci uczęszczających do naszego przedszkola. W tematykę „Uwaga nadwaga” wprowadziła nas Pani dr Marzena Rypina dietetyk z Hotelu Vellness PRO-VITA. Podczas spotkania rodzice dowiedzieli się jaki skład mają słodycze dostępne na rynku, jaka jest konsekwencja niekontrolowanego spożycia cukrów prostych, jakie są alternatywy na niezdrowe, sklepowe słodkości oraz w jaki sposób zachęcić swoje pociechy do wyboru zdrowej przekąski. Pani doktor poparła swój wykład krótkim, ale ciekawym filmem edukacyjnym pt. „Gorzka prawda o cukrze”. Wykład oraz film cieszył się sporym zainteresowaniem.

Mamy nadzieję, że czas spędzony z Panią Marzeną wzbudził refleksję nad zakąskami, które podajemy najmłodszym.