Dnia 16.02.2018r. dzieci z grupy V założyły hodowle fasoli. Na początku dzieci przedstawiły, co potrzebne jest roślinie do wzrostu oraz omówiły zasady dbania o rośliny. Następnie Tygryski przygotowały wszystkie niezbędne materiały potrzebne do założenia hodowli. Każdy samodzielnie umieścił na gazie cztery ziarna fasoli oraz nalały odpowiednią ilość wody według podanej instrukcji. Wcześniej ziarna fasoli posłużyły nam do zabaw i obliczeń matematycznych- zobaczyliśmy, że możemy fasolę wykorzystać do różnych naszych aktywności. Na zakończenie wykonaliśmy kalendarz obserwacji wzrostu fasoli, każdy zanotował datę oraz za pomocą rysunku przedstawił aktualny etap- założenie hodowli. Założyliśmy sobie, że w każdy piątek będziemy obserwowali i notowali postępy wzrostu naszej fasoli.