W dniu 29 maja 2015 r. grupa „Tygryski” odwiedziła Szkołę Podstawową Nr 8. Celem wycieczki było przybliżenie dzieciom wizerunku szkoły, do której od września 2015 roku niektóre z nich będą uczęszczać. Uczniowie klasy I przygotowali dla przedszkolaków występ artystyczny, były piosenki, wiersze i tańce. Po szkole oprowadziła nas pani Grażynka Kordas – pokazując przyszłym pierwszoklasistom sale lekcyjne, świetlicę, stołówkę, salę gimnastyczną, pracownię komputerową oraz szatnie. Tygryski mogły poczuć się jak prawdziwi uczniowie zasiadając w ławkach szkolnych. Najmilsze było spotkanie z absolwentami naszego przedszkola. Wizyta w szkole była dla dzieci wielkim przeżyciem i radością. Dziękujemy nauczycielom i dzieciom Szkoły Podstawowej nr 8 w Kołobrzegu za tak miłe przyjęcie naszych przedszkolaków. Wielkie podziękowania również dla pani Grażynki Kordas, która z wielkim zaangażowaniem wprowadziła dzieci w tajniki szkoły.