W piątek pierwszego dnia marca wybraliśmy się na lekcje do Szkoły Podstawowej nr 3 w Kołobrzegu. Już od samego rana byliśmy bardzo podekscytowani bo nie wiedzieliśmy co nas może czekać na tej lekcji oraz w tej szkole. Ale od samego początku byliśmy bardzo zachwyceni bo kiedy akurat wchodziliśmy do szkoły zadzwonił dzwonek i w szatni mogliśmy spotkać się z wieloma dziećmi w różnym wieku wszyscy do nas machali oraz się uśmiechali. Potem zobaczyliśmy uśmiechnięta panią Ewę która przedstawiła nam dziwnego zielonego ludka z którym mieliśmy szukać Pani Wiosny.

Pani Ewa nauczyła nas różnych zaklęć które miały nam w tych poszukiwaniach pomóc. A potem weszliśmy do sali lekcyjnej która raz to zamieniała się w łąkę pełną niezapominajek bądź to znów w staw na łące. Bawiliśmy się wspaniale z naszymi kolegami z klasy III. Czas tak szybko nam upłynął na zabawie, że nie zorientowaliśmy się że już dzwoni dzwonek na przerwę. Na koniec oceniliśmy tę lekcję rysując minę na kwiatku taką jaką mieliśmy podczas zabawy. Kwiatek z papieru poskładaliśmy na równe cztery części i położyliśmy na wodzie. Po chwili okazało się, że wszystkie kwiaty się otworzyły i ukazały nam miny pięknie uśmiechnięte znak że zajęcia się bardzo podobały.

Choć myśleliśmy, że to będzie już ostatnia atrakcja to okazało się, że zostaliśmy zaproszeni do najważniejszego miejsca w szkole – gabinetu Pani Dyrektor. Tam na miejscu pani Iwonka Olszewska – dyrektor szkoły przywitała nas z wielkim uśmiechem i wielką nadzieją, że spotkamy się z nią po wakacjach. Wszystkim nam szkoła się bardzo podobała u dzieci pojawiły się już nawet pewne deklaracje ale na pewno muszą one zostać przedyskutowane z rodzicami.