Każdy przedszkolak powinien wiedzieć, jak należy zachować się w sytuacjach zagrożenia, gdzie można otrzymać pomoc. Ważna jest znajomość zasad bezpiecznej ewakuacji, oraz wiedza na temat, kogo należy zawiadomić, pod jaki numer dzwonić i w jaki sposób udzielić informacji na temat zdarzenia. Jest to wiedza powtarzana w całym procesie edukacji, wielokrotnie w ciągu roku szkolnego. Naszym marzeniem było odwiedzić instytucje, które są odpowiedzialne za ratowania ludzkiego życia.

Dzięki Panu Danielowi – tatusiowi Oliwi.Sz, który pracuje, jako zawodowy strażak udało nam się spotkać ze strażakami i tak 9 czerwca wyruszyliśmy do Komendy Straży Pożarnej. Przesympatyczni strażacy pokazali nam wozy, stroje, łódź ratunkową, a nawet teren wokoło Straży(boisko, plac ćwiczeń).Dzieci mogły wszystkiego dotknąć, przymierzyć kurtkę, hełm, wejść do wozu i ugasić „pożar” prawdziwą sikawką nawet Pani Asia zdecydowała się na gaszenie pożaru. Przekonaliśmy się też jak głośno potrafi być czasem w budynku Straży i w wozie, kiedy jest alarm i jak strażak potrafi szybko zjechać na dół po rurze. Dowiedzieliśmy się, jaką drogę przebywa informacja od zgłoszenia do wysłania wozu strażackiego. Dzieci same pochwaliły się również swoją wiedzą na temat, jakie są numery telefonów alarmowych. Bardzo dziękujemy komendantowi oraz strażakom za miłe przyjęcie.