W Środę, 11.06.2014., dzięki uprzejmości pani Kasi- mamy Jasia, dzieci z grupy V mogły zobaczyć Regionalne Centrum Kultury od trochę innej strony. Te dzieci, które przychodzą do RCK-u na przedstawienia, filmy animowane, czy też zajęcia doskonale wiedziały gdzie znajdują się sale zajęć, sala kinowo- teatralna. Jednak pani Kasia pokazała nam pomieszczenia, o których niektórzy nie mięli pojęcia. Byliśmy w pomieszczeniu, z którego puszczane są filmy, bajki. Pan Jurek dokładnie wytłumaczył nam jak się to odbywa, a na pamiątkę dostaliśmy kawałek taśmy filmowej. Następnie zeszliśmy na widownię, gdzie obejrzeliśmy bajkę, przygotowaną specjalnie dla nas. Każdy z nas mógł także wejść na scenę i zobaczyć przez chwilę jak czują się aktorzy występujący na niej. Poszliśmy także do garderoby, by zobaczyć gdzie przygotowują się osoby, które mają wystąpić na scenie. Wszystkim bardzo podobały się duże lustra. Na zakończenie weszliśmy na scenę plenerową. Ta również nam się podobała. Do Przedszkola wróciliśmy pełni wrażeń i nowych, ciekawych informacji.

Dziękujemy bardzo pani Kasi za zorganizowanie tej wycieczki.