Dwa tygodnie temu, w środę ( 18.05.2016) Tygryski wybrały się do Kołobrzeskiej manufaktury słodyczy Karmelowo. Gdy grupa przekroczyła próg pracowni cukierków i lizaków, zapach unoszący się w powietrzu przeniósł ją w świat słodkiej przygody. Cała wizyta była bardzo dobrze zorganizowana, na samym początku trzeba było troszkę poczekać, aż cały karmel ostygnie. Było to rzeczą konieczną, by nabrał odpowiednią konsystencję do formowania słodyczy a przede wszystkim, by jego temperatura nie poparzyła pracowitych rączek dzieci z grupy V. Cała zabawa rozpoczęła się od krótkiego pokazu produkcji słodkości. Wylewany na kamienny blat karmel, zostaje formowany w wielki stożek, z którego kolejno powstają lizaki. Wszystkie Tygryski podziwiały pracę Pań z pracowni, i zgodnie stwierdziły, że jest to wielką sztuką. Po tym etapie nastąpiła najciekawsza chwila wycieczki: własnoręczna produkcja lizaków. Każdy Tygrysek udał się za ladę Karmelowej pracowni i zrobił własnego lizaka. Co chwilkę powstawały karmelowe kwiatuszki bądź serduszka, ponieważ dzieci mogły decydować o kształcie swojego lizaka. Gdy wszyscy doczekali się na swoją kolej, lizaki zostały piękne zapakowane i wręczone w prezencie Tygryskom.