W dniu 28 maja dzieci z grupy V wybrały się na zajęcia biblioteczne do Biblioteki Miejskiej. Ku zaskoczeniu wszystkich dzieci, kiedy weszły do biblioteki okazało się to innym miejscem niż to, do którego kiedyś przychodzili. Pomieszczenie wyglądało zupełnie inaczej jedna rzecz tylko się nie zmieniła to książki, które czekają grzecznie i równo na półeczkach, aby je przeczytano. Na zajęciach pani bibliotekarka w bardzo ciekawy sposób opowiadała na podstawie książek oraz niezbędnych ilustracji, co powinniśmy robić żeby zdrowo żyć. Po zajęciach pani pozwoliła dzieciom obejrzeć wybrane przez siebie książki i chyba nikt nie był zaskoczony, kiedy okazało się, że dziewczynki wybierały książki o księżniczkach lub o zwierzątkach a chłopcy o piłkarzach i rycerzach. Miłe to były chwile w bibliotece a myślę sobie, że do takich miłych miejsc będziemy często wracać.