Czy słońce jest potrzebne? Skąd się biorą strumyki górskie? Skąd się bierze deszcz? Jak powstaje śnieg? – na te wszystkie pytania Tygryski szukały odpowiedzi. Oczywiście, najłatwiej jest znaleźć odpowiedź na pytanie, gdy się to samemu zobaczy lub doświadczy. Przedszkolaki z grupy V wykonały doświadczenie, które pokazało obieg wody w przyrodzie. Tygryski lampę zamieniły w słońce, słoną wodę w morze, kostki lodu w chmurę a specjalne pudło w świat. Przez kilka godzin systematycznie obserwowaliśmy zmiany jakie zachodziły w tym świecie. Dzieci zauważyły, że woda pod wpływem ciepła paruje, a para się skrapla i powstaje deszcz, a jak jest mróz to pada tak lubiany przez dzieci śnieg.

Mimo, że to doświadczenie trwało bardzo długo, dzieci z wielkim oczekiwaniem obserwowały, kiedy spadnie pierwsza kropla deszczu a następnie w postaci strumyka wpłynie do morza.