Miesiąc kwiecień to najlepszy miesiąc, by pomyśleć o wiośnie w naszej sali. Dnia 4.04.2014 Tygryski postanowiły w naszej sali założyć hodowlę roślinek. Dzieci zapoznały się z etapami sadzenia kwiatków, dowiedziały się, co jest potrzebne roślince do prawidłowego rozwoju i co najfajniejsze mogły wykorzystać tę wiedzę w praktyce. Dzieci przyniosły do przedszkola sadzonki kwiatów wiosennych takich jak np. pelargonia, bratki, oraz ziemię i doniczki. Po ustaleniu czynności dzieci samodzielnie wykonywały kolejne etapy pracy. Na koniec umieściły swoje doniczki na parapecie naszego okna i uporządkowały swoje stanowiska pracy. Samodzielna praca dała dzieciom dużo radości, satysfakcji oraz dostarczyła wiedzę na temat sadzenia roślin.