W ubiegłym tygodniu dużo rozmawialiśmy o emocjach związanych z bólem, chorobą. Dzieci dzieliły się swoimi przeżyciami nt. sytuacji, w których były chore, przebywały w szpitalu. Przypomnieliśmy sobie numery alarmowe a także, jak należy przekazywać informacje dyspozytorowi. Dowiedzieliśmy się, jak ważną rolę odgrywa udzielenie pierwszej pomocy. Postanowiliśmy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy współpraca jest ważna? W ramach tego stworzyliśmy klinikę pluszaków. Postanowiliśmy zaopiekować się naszym misiem Dezyderiuszem, który jest większy nie tylko od nas, ale także od naszej pani. Naszym zadaniem było zaopatrzenie misia po upadku. Dzieci miały wykonać opatrunek przy użyciu bandaża. Przekonały się, jak trudno wykonać to zadanie w pojedynkę, a jak dużo łatwiej wykonać je przy współpracy z kolegą. Dzieci świetnie ze sobą się komunikowały, jasno kierowały swoje oczekiwania wobec siebie. W sytuacji, gdy miały trudność z zawiązaniem bandaża prosiły o pomoc rówieśnika, który świetnie poradził sobie z zawiązaniem. Następnie opiekowały się misiem, tak, aby czuł się, jak najlepiej. Z dużą radością spoglądamy na nasze dzieci, kiedy tak świetnie ze sobą współpracują a nie rywalizują, wiedzą, że sukces zależy od wszystkich, bo wszyscy są równie ważni!