Kiedy spojrzeliśmy przez okno naszej grupy zobaczyliśmy, że dookoła biało i pomyśleliśmy o tych małych stworzeniach, które zostają z nami przez okres całej zimy. Tak pomyśleliśmy o ptakach. Więc długo się nie zastanawiając zabraliśmy nasz karmnik z przedszkola wzięliśmy ziarno a na końcu znaleźliśmy drzewo, na którym powiesiliśmy naszą stołówkę dla ptaszków. Mamy nadzieję, że ten karmnik wraz z przysmakami przyciągnie wiele naszych latających przyjaciół. W czasie spaceru natknęliśmy się również na bardzo ciekawego pana. Tenże pan ma bardzo ciekawą profesję – lubi fotografować ptaki. Pan pokazywał nam zdjęcia ptaków oraz bardzo ciekawie opowiadał o każdym z nich mówił o pokarmach, które lubią o miejscach, w których lubią przebywać oraz o rodzaju upierzenia. Kilkoro dzieci stwierdziło ze chciałoby mieć takie zainteresowanie jak miał ten człowiek.