Tydzień od 12.09-16.09 poświęcony był tematyce bezpieczeństwa na drodze. Dzieci znają podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i chodnikach. W dniu 14.09.2016 wybraliśmy się na wycieczkę na skrzyżowanie. Zdobyte na zajęciach wiadomości próbowaliśmy zastosować w praktyce. Może nie całkiem poprawnie wychodzi nam chodzenie w parach, ale za to sprawnie przechodzimy na zielonym świetle.Dzieci wiedzą, że jeśli przechodzimy przez jezdnię, gdzie nie ma świateł- powinny najpierw spojrzeć w lewo, potem w prawo i jeszcze raz w lewo, a gdy droga wolna , można przechodzić. Podczas tej wycieczki dużo uwagi poświęciliśmy ustawionym przy ulicach i chodnikach znakom drogowym.Niektóre znamy doskonale, a innych musimy się jeszcze nauczyć, bo wiemy jak  ważna jest ich znajomość w przyszłości. Wiemy, że jeśli będziemy uważni na drodze to będziemy bezpieczni.