07.10.2016 grupa Tygrysków wybrała się do Powiatowej Komendy Policji w Kołobrzegu.W trakcie wizyty dzieci zapoznały się z pracą kołobrzeskich policjantów. Dowiedziały się, kto to jest policjant dyżurny i czym się zajmuje. Wysłuchały też policyjnych porad dotyczących bezpieczeństwa oraz sposobów unikania zagrożeń związanych ze spotkaniem z nieznajomym.Dzieci oglądały samochody policyjne, ale największą radość miały z wejścia do klatki, w której przewożeni są przestępcy. Pan policjant egzaminował dzieci ze znajomości numerów alarmowych, oczywiście dzieci egzamin zdały na szóstkę. Tygryski poznały też kilka policyjnych gadżetów:kajdanki, pałkę, lizak,mogły również przymierzyć czapkę , aby poczuć się jak prawdziwy policjant.Ta wizyta sprawiła dzieciom wiele radości i zapewniały pana policjanta, że kiedy dorosną też będą łapać przestępców.