Ostatni poniedziałek stycznia był dniem dalekich podróży. Tym razem, grupa Tygrysków wybrała się do lodowej krainy – Grenlandii. Stworzenie z własnych rąk skrzydeł samolotu, umożliwiło nam bezpieczny i szybki lot. Wszyscy szczęśliwie dotarli na miejsce . Wielka wyprawa na daleką północ zaczęła się od poznania mieszkańców śniegowej wyspy – eskimosów. Wspólnymi siłami udało się nawet zbudować igloo, w którym bawiły się dzieci. Eskimoskie życie jest dobrze znane Tygryskom. Dzieci przekonały się jak trudno jest zdobyć pożywienie na Grenlandii, samodzielnie łowiły ryby w Oceanie Atlantyckim otaczającym lodową wyspę. Jak się okazało nie jest to takie proste ale za to jakie przyjemne! Następnym etapem wspólnej podróży było poznanie zwierząt, które żyją w tej części świata. Dzieci słuchały ciekawostek o niedźwiedziach polarnych, morsach, fokach i reniferach a nasza wyspa na przedszkolnym dywanie stopniowo zapełniała się ich sylwetkami z papieru. Każdy aktywnie uczestniczył w podróży, niespodzianki czekały na każdym kroku. To pierwsza ale na pewno nie ostatnia wyprawa w tym roku, kto wie gdzie wybierzemy się następnym razem.