Od początku roku szkolnego dzieci z grupy V uczestniczyli w programie pt. „Mali odkrywcy”. Przedszkolaki miały za zadanie eksperymentować i samodzielnie wysuwać wnioski.

Podczas spotkań mogły dać upust swojej kreatywności, samodzielnie dokonywać niesamowitych odkryć, z dużym entuzjazmem i zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach, mogły się umorusać, zamoczyć i nie było mowy o nudzie. W każdym spotkaniu było przygotowane ciekawe zadanie, które miało na celu pobudzanie wyobraźni najmłodszych. Mali odkrywcy samodzielnie przeprowadzały eksperymenty: przelewali, dolewali czarodziejskich substancji, które okazały się znaną im wodą, atramentem lub octem. Dzieci poznawały również siłę tarcia, kiedy tworzyły z balona magnes do przyciągania papierków. Mogły również samodzielnie stworzyć deszcz z pary, dowiedzieć się ile monet zmieści się w pełnej szklance wody oraz poznać, co jest w stanie unieść wiatr.