W Środę, 12.03.2014., dzieci z grup V i VI wybrały się do Szkoły Podstawowej nr 5 na Dzień Otwarty. Autokar przyjechał po nas do Przedszkola i zawiózł do Szkoły. Już w progu czekały na nas miłe Panie, które oprowadziły nas po całej szkole. Wzięliśmy udział w zajęciach plastycznych (origami); na sali gimnastycznej bawiliśmy się chustą animacyjną; byliśmy w pomieszczeniu relaksacyjnym. Mogliśmy pobawić się tablicą interaktywną w sali historycznej; a w sali biologicznej czekały na nas ciekawe eksponaty i pomoce dydaktyczne. Mogliśmy wejść na chwilę na zajęcia do klasy I, a także do świetlicy, gdzie czekały na nas interesujące doświadczenia. Na zakończenie każdy z nas otrzymał dyplom, szkolną gazetkę, słodki poczęstunek. Taka wizyta podobała się wszystkim i przekonała, że szkoła jest miejscem, gdzie można się uczyć przez zabawę.