Tydzień Dziecka upłynął w tym roku pod znakiem wielu atrakcji i wspaniałej zabawy. Na nasze przedszkolaki codziennie czekała inna atrakcja, były wyjazdy oraz zabawy z miłymi gośćmi w przedszkolu.
Jak co roku dzieci wraz z nauczycielami oraz pracownikami przedszkola pojechały na piknik połączony z grillem oraz zabawami terenowymi i przyrodniczymi do ujęcie wody w Kopydłówku. W tym wyjątkowym miejscu nawet zwykły obiad smakuje inaczej a czas płynie nieco wolniej.
Kolejną atrakcją było poznanie świata piratów i tematyki morskiej w Reducie Solnej. Dzięki Przygodzie z Piratem dzieci zagłębiły temat morski, szantowy a także historię naszego miasta. Był też czas na zabawy i tańce – oczywiście pirackie: siłowanie na rękę, „wyrzucanie” przeciwnika za burtę, przeciąganie liny oraz wejście na tajemniczy domek na drzewie.
W świat magii i iluzji wprowadził dzieci Pan Iluzjonista,który w godzinnym pokazie zaprezentował niesamowite sztuczki: wyciągał królika z kapelusza, gołębia z kwiatów a także tylko w sobie znany sposób przenosił rzeczy z jednego miejsca na inne. oczywiście wśród naszych przedszkolaków znalazł swoich pomocników, więc całkiem możliwe, że za kilka lat na takie występy przyjedzie absolwent naszego przedszkola. Tego dnia dzieci udały się także do kołobrzeskiego kina Wybrzeże na pełnometrażowy film animowany „Listonosz Pat”.
Wspaniałą i pełną radości i śmiechu było spotkanie z klaunami oraz zespołem Mayol. W czasie ich programu dzieci tańczyły, uczyły się tworzyć balonowe zwierzątka oraz były zamykane w wielkich mydlanych bańkach. Zabawy oraz czas spędzony z bardzo sympatycznymi klaunami, zawsze wprowadza Nas w bardzo wesoły i pełen entuzjazmu nastrój.
Uwieńczeniem tego bardzo aktywnego tygodnia, był relaks i hulanie na dmuchanym zamku i buszowanie na kulkach. Każda grupa miała czas tylko dla siebie, aby się pobawić, poskakać i poszaleć. A na koniec zabawy czekały na wszystkie dzieci pyszne lody.
Na kolejny tak aktywny tydzień, musimy niestety czekać aż rok, ale warto, bo te wyjątkowe atrakcje na długo pozostają w naszej pamięci.

Tydzień dziecka

Zabawy na kulkach i dmuchanym statku

Piracka Przygoda w Reducie Solnej

Spotkanie z Iluzjonistą