Teatr jest dla dzieci rzeczywistością wyjątkową, w której wszystko może się zdarzyć a odtwórca roli mają okazję realizować swoje marzenia, by stać się kimś innym. Udział dzieci w odtwarzaniu treści utworu skłania je do zapamiętywania, koncentrowania uwagi na określonej działalności, kulturze mówienia i zachowania się.
W tym miejscu pragnę opisać jak wyglądały zabawy w teatr w mojej grupie. Zaprosiliśmy na spotkanie naszych młodszych kolegów z grupy III. zaprezentowaliśmy im inscenizację Jana Brzechwy „NA STRAGANIE”. Rozdałam małym aktorom kukiełki. Każdy mógł zasmakować kariery aktorskiej. Nasi goście z zapartym tchem śledzili nasze poczynania aktorskie , na koniec nagradzając nas rzęsistymi brawami. Wszyscy bawiliśmy się wyśmienicie. Podczas prób i wystąpienia dzieci świetnie się bawiły.
Zebraliśmy mnóstwo braw i wiele bardzo pochlebnych opinii.
Uważam, że  zabawy w teatr wpłynęły wszechstronnie na rozwój dzieci. Podczas przygotowań i występów dzieci uczyły się współpracować w grupie, oswajały się ze sceną i publicznym wystąpieniem, doskonaliły pamięć, ćwiczyły dykcję, poczucie rytmu, umiejętność czytania i pisania.  Wszystko to odbywało się w atmosferze zabawy, choć na pewno odczuły również smak pracy i obowiązku.

Anna Pajdak

no images were found