„Ćwiczyć każdy może” – szkolenia nauczycieli

Aktualny rok szkolny Minister Edukacji Narodowej ogłosił „Rokiem Szkoły w Ruchu”. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest propagowanie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży . W naszym przedszkolu aktywność fizyczna odgrywa bardzo dużą rolę, ale w tym roku szkolnym nacisk na jej promowanie jest jeszcze większy. W związku z tym nauczyciele naszego przedszkola, by jeszcze bardziej zgłębić tajniki wychowania fizycznego i edukacji zdrowotnej wzięli udział w szkoleniach z tego zakresu. W styczniu odbyło się szkolenie, które prowadziły nauczycielki naszego przedszkola na temat ,,Zabaw z elementami pedagogiki zabawy”. Nauczyciele uczestniczyli w różnorodnych formach zabaw ruchowo-muzycznych ,których celem jest pobudzanie i wyzwolenie aktywności ruchowej dzieci. Natomiast w lutym odbyło się szkolenie, w którym uczestniczyli również nauczyciele z PM nr 6 i 10 prowadzone przez Panią Małgorzatę Kulik , które dotyczyło ,,Dostosowania form i metod zabawa ruchowych do możliwości dziecka. Ćwiczenia niewskazane i wskazane” .W marcu nauczyciele brali udział w radzie szkoleniowej z zakresu zabaw aktywizujących dostosowanych m.in. do pór roku. Szkolenia są bardzo ważnym elementem pracy nauczyciela przedszkola, bowiem przyczyniają się do poszerzenia wiedzy , umiejętności i kompetencji nauczycieli , tym samym kształtując postawy , zachowania oraz świadomość zdrowotną dzieci.


 Współpraca  Biblioteki Dziecięcej w Kołobrzegu  i PM nr 8 w ramach akcji „Ćwiczyć każdy może”

We wtorek 25.03.2013 r. ,,Kangurki” odwiedziły Miejską Bibliotekę Dziecięcą w Kołobrzegu. Nasze spotkanie biblioteczne tym razem zainspirowane było akcją ,,Ćwiczyć każdy może”. Dzieci dowiedziały się, że poprzez książki również można propagować zdrowy styl życia i aktywność fizyczną. Na początku naszego spotkania Pani Gosia przeczytała przedszkolakom książkę o zdrowiu, a następnie dzieci segregowały produkty spożywcze na zdrowe i niezdrowe. Okazała się, że ,,Kangurki” mają bardzo dużą wiedzę z tego zakresu i zadanie wykonały bezbłędnie. Dzieci wzięły również udział w zabawach z chustą animacyjną, a potem uczestniczyły w ,,Konkursie-Quizie tematyce sportowej inspirowanym książkami i bajkami”. Rozwiązywały zagadki, w których musiały wykazać się znajomością bajek, ale również kojarzyć swoich ulubionych bohaterów z uprawianych przez nich sportów. Tym razem przedszkolaki również odpowiedziały wzorowo ,a w nagrodę za tak dużą wiedzę otrzymały piękne zakładki do książek oraz odznaki Czytelnika. Na zakończenie naszego spotkania bibliotecznego ,Kangurki” kolorowały obrazki ze swoimi ulubionymi dyscyplinami sportowymi i oglądały książki, które promują aktywność fizyczną i zdrowie. Okazało się, że również wiele bajek niesie takie mądre treści. ,,Kangurki” zgodnie przyznały, że książka to nie tylko źródło wiedzy, ale też sprzymierzeniec naszego zdrowia!


„Przedszkole w ruchu” -grupa II

We wtorek 18 III 2014 r. w ramach akcji ,,Ćwiczyć każdy może” w grupie II odbyło się zajęcie z zakresu edukacji zdrowotnej na temat : ,,Ruch to zdrowie”. Celem zajęcia było przede wszystkim kształtowanie postawy prozdrowotnej u dzieci, uświadomienie im jak ważną rolę w życiu odgrywa ruch. Dzieci dowiedziały się jakie są korzyści utrzymywania aktywnego trybu życia oraz jakie są skutki niedbania o sprawność fizyczną. Dzieci wypowiadały się na temat swoich ulubionych sportów, rozpoznawały sporty w zabawie pantomimicznej oraz na ilustracjach, dobierały w pary przedmioty związane ze sportem do odpowiednich sportów oraz świetnie wykonały przygotowaną gimnastykę, bo przecież bez tego nie może odbyć się żadne zajęcie. Dzieci bardzo chętnie wypowiadały się na temat sportu, potrafiły wymienić sporty które możemy uprawiać z całą grupą, indywidualnie lub z rodziną. Na koniec zajęcia dzieci otrzymały kolorowe karteczki i wzięły udział w quizie z zakresu edukacji zdrowotnej i świetnie sobie z tym poradziły.


Zabawy integracyjne grupy VII  i grupy II z wykorzystaniem ćwiczeń gimnastycznych wg. W. Sherborne

W dniu 05.03.2014 w ramach programu „Przedszkole w ruchu-Ćwiczyć każdy może”, w sali gimnastycznej naszego przedszkola odbyły się zabawy integracyjne grupy VII i grupy II

z wykorzystaniem ćwiczeń gimnastycznych W. Sherborne. Dzieci miały możliwość integrowania się, poznawania i utrwalania części własnego ciała oraz partnera i odkrywania swoich możliwości. Uczyły się także zaufania sobie i innym. Na wstępie dzieci wykonywały ćwiczenia prowadzące do poznania własnego ciała, pozwalające zdobyć pewność siebie i poczucie bezpieczeństwa. Dzieciom bardzo podobała się zabawa ze śpiewem „Głowa- ramiona”, która była rozgrzewką do części głównej – ćwiczeń w parach. Każde dziecko z grupy VII zaproponowało wspólną zabawę młodszemu koledze z grupy II. Dzieci bawiły się między innymi w: „przeciąganie partnera”, „rozwiązywanie paczki”, prowadzenie „ślepca”, „windę”. Ćwiczenia te ułatwiały nawiązywanie kontaktu i współpracy z partnerem

i grupą, uczyły opanowania lęku i emocji. Na zakończenie odbyły się ćwiczenia rozluźniające i relaksacyjne. Dzieci wykazały się dużą aktywnością podczas wspólnych zabaw, a na ich twarzach można było zaobserwować uśmiech wyrażający radość płynącą ze wspólnych ćwiczeń.

Halina Ramult


w- f w SP NR 8 – GRUPA IV

Na te zajęcia nie mogliśmy się już doczekać. W piątek 21.03.2014 r, grupa IV „Krokodylki” odwiedziła dzieci z klasy III u pani Grażyny Kordas w Szkole Podstawowej nr 8. Przedszkolaki uczestniczyły w lekcji z wychowania fizycznego. Celem spotkania była dobra zabawa i zdrowa rywalizacja. Nasze przedszkole bierze udział w akcji „Ćwiczyć każdy może”. Krokodylki dzielnie promowały aktywność fizyczną na lekcji w-f, ponieważ mają świadomość, że regularne uprawianie sportu w połączeniu ze zdrowym żywieniem jest warunkiem zachowania i wzmacniania zdrowia na wszystkich etapach ich życia. Dzieci świetnie się bawiły i chętnie powtórzą taką lekcję. Dziękujemy pani Grażynie Kordas za świetną zabawę.

Ż.Tomczak-Piekiełko


Szkoła w ruchu – Tygryski

Dnia 4 oraz 11 marca odwiedziła naszą grupę Pani Magda Jarnicka nauczycielka wychowania fizycznego. Wizyta odbyła się w ramach Akcji ,,Ćwiczyć każdy może”. Były te zajęcia dla dzieci wielkim przeżyciem. Dzieci podczas tych zajęć mogły uczestniczyć w rozgrzewce, na której poczuły wszystkie mięśnie w swoim ciele od głowy aż po pięty. Pani Magda pokazywała, w jaki sposób prawidłowy rozgrzewać ciało i przygotowywać je do ćwiczeń. A ćwiczenia były jeszcze bardziej ciekawe. Pani nauczycielka podzieliła naszą grupę na dwa zespoły, w których dzieci nie tylko mogły ze sobą rywalizować, ale również uczyć się tak ważnej w życiu umiejętności godzenia się z porażką. Dzieci miały możliwość biegania slalomem toczenia piłki lewa i prawą ręką skakania oraz nakładania i ściągania szarfy. Chociaż po każdych ćwiczeniach dzieci były mocno zmęczone to było widać i słychać, że chciałyby te ćwiczenia jeszcze raz powtórzyć. Dziękujemy pani Magdo za tak dobrze przygotowane zajęcia, w których nie było czasu na odrobinę nudy.


Kółko piłkarskie w Tygryskach

Dnia 19 marca odbył się profesjonalny trening dla chłopców i dziewczynek z grupy V. Cały profesjonalizm to zasługa taty Krzysia za co z góry mu dziękujemy. Ponieważ wiele dzieci z naszej grupy interesuje się piłką na jednym z zebrań padł pomysł organizacji kółka piłkarskiego, jako chętny do pomocy zgłosił się właśnie pan Składowski człowiek, który zna piłkę od podszewki. Na pierwszych zajęciach mogliśmy trenować slalom z piłką oraz podania. Cóż byłby to za trening, jeśli nie zakończyłby się on meczem. Okazało się, że wynik w tym meczu nie miał żadnego znaczenia wszyscy zawodnicy dawali na murawie z siebie wszystko. Jeśli tylko pogoda nam pozwoli, co środa ewentualnie czwartek będziemy chcieli w dalszym ciągu zdobywać umiejętności piłkarskie.


ZABAWY MALUCHÓW  ZE ŻŁOBKIEM

W ramach przystąpienia do akcji SZKOŁA W RUCHU w dniu 19.03.2014r. odwiedziliśmy KOŁOBRZESKI ŻŁOBEK. Zaprosiliśmy najstarsze dzieci do wspólnych zabaw KLANZY. Wszyscy razem bawiliśmy się chusta animacyjna dzięki której było bardziej wesoło i kolorowo. Przy tej zabawie śmialiśmy się tak głośno że na pewno słychać nas było w sąsiadujących budynkach. Było to miłe spędzenie czasu i rozruszanie naszych małych kolegów i koleżanek.


 

Spacer nad morze w grupie IV

Korzystając ze słonecznej pogody dzieci z grupy IV „Krokodylki” wybrały się wraz z paniami na wiosenny spacer nad morze połączony z zabawami ruchowymi na plaży. Podczas spaceru dzieci obserwowały pierwsze wiosenne zmiany w otaczającej nas przyrodzie, wsłuchiwały się w śpiew ptaków. Na plaży dzieci obserwowały lekko wzburzone morze, miały również okazję do wykonania ciekawych rysunków na piasku, zbierały muszelki i kamyki. Tradycyjnie odbył się również wyścig po piasku. Ze spaceru dzieci przyniosły do przedszkola nadmorskie skarby: kamyki i muszle. Ten dzisiejszy spacer na pewno możemy zaliczyć do udanych.

Aerobik

Dziś w naszym przedszkolu miło nam było gościć panią Magdę Szkudlarek – instruktora aerobiku. Pani Magda wspólnie z dziećmi i rodzicami poprowadziła aerobik w ramach szkoły w ruchu „Ćwiczyć każdy może”. Omawiała i demonstrowała kolejność wykonywania ćwiczeń. Rodzice i dzieci uczęszczające do naszego przedszkola udowodnili, że preferują aktywne wspólne spędzanie wolnego czasu. Podczas zajęć dominowała zabawa i doskonałe humory, była to świetna atmosfera i frajda dla naszych dzieci.

 

GR I MUFINKI MALUCHÓW

W związku z przystąpieniem do akcji SZKOŁA W RUCHU w dniu  06.03.2013r. wypiekaliśmy Mufinki, ale to nie były słodkie  MUFINKI tylko zdrowotne. Bo każdy z nas dobrze wie że aby być zdrowym należy unikać słodkości i nie wystarczy uprawiać sport aby być zdrowym, ale trzeba również odpowiednio się odżywiać. W mufinkach znalazły się suszone morele, marchewka, ziarna słonecznika, sezam oraz aromatyczne przyprawy takie jak kardamon, imbir, cynamon. Każdy z nas miał możliwość samodzielnie dodać produkt do wypieku. Wiemy już jak pachną niektóre z przypraw, mieliśmy możliwość powąchania i poznana ich nazwy. Smakowały nam nasze wypieki na pewno, dlatego że włożyliśmy całe serce w ich wypiekanie.

 


,,Ćwiczyć każdy może” -grupa VI ( ,,Kangurki”) 

We wtorek 11 III 2014 r. w ramach akcji ,,Ćwiczyć każdy może” grupa VI wzięła udział w zajęciach z zakresu edukacji zdrowotnej na temat : ,,Ćwiczymy w czasie wolnym -aktywne spędzanie czasu wolnego z wykorzystaniem nietypowych akcesoriów do ćwiczeń”. Dzieci wypowiadały się na temat swoich ulubionych zajęć w czasie wolnym, , ale także dowiedziały się , jak aktywnie i ciekawie i aktywnie mogą spędzić swój czas wolny, korzystając z rzeczy, które wszyscy mają w domach: gazety, guziki, butelki plastikowe, sznureczki. Akcesoria te mogą posłużyć zarówno jako przybory do ćwiczeń, ale ich wykorzystanie jest znacznie szersze i ,,Kangurki” mogły się również o tym przekonać na naszych wtorkowych zajęciach.

Przedszkolaki bardzo chętnie i aktywnie w nich uczestniczyły , a oprócz zaproponowanych podczas zajęć zabaw i ćwiczeń, dzieci wymieniały również własne propozycje wykorzystania przyborów. ,,Kangurki ” zgodnie przyznały, że czas wolny spędzony w ruchu jest dużo ciekawszy, niż długie oglądanie TV, albo siedzenie przed komputerem, bo wszyscy wiem już, że ,,W zdrowym ciele, zdrowy duch!”

 


Muchomorki uwielbiają zajęcia na sali gimnastycznej. Jak zwykle dzieci zaczęły gimnastykę od rozgrzewki, ćwiczenia stóp, wykonywały skręty tułowia, skłony, czworakowały.

Po wszystkich ćwiczeniach przyszedł czas na małe wyścigi drużynowe, które zakończyły się remisem:)

Odprężeniem po wyczerpujących wyścigach były zabawy z chustą animacyjną, a także wykorzystaliśmy małe zjeżdżalnie.

To była świetna zabawa.


Sport to zdrowie – każdy przedszkolak doskonale o tym wie. Ale sport na świeżym powietrzu jest jeszcze lepszy. W ramach uczestnictwa w programie Szkoła w Ruchu, dzieci z grupy II i III uczestniczyły w zmaganiach międzygrupowych na naszym placu zabaw. Do pokonania miały tor przeszkód, który składał się z równoważni, slalomu z piłką, przeszkód do przeskakiwania obunóż, rzut do celu oraz przejścia po wyspach. Zabawa była wspaniała, wszystkie dzieci bawiły się wyśmienicie. Mimo, że były to zawody międzygrupowe do dzieci pamiętały o zasadach fair play i wzajemnie sobie pomagały. Zawody oczywiście zakończyły się remisem.


W dniu 12.03.2014 w ramach Akcji „Ćwiczyć każdy może” odbyły się w sali gimnastycznej zajęcia koleżeńskie dla pań z naszego przedszkola. Dzieci wykonywały ćwiczenia gimnastyczne według Kazimiery Wlaźnik z wykorzystaniem woreczków , obręczy i szarf. Rozpoczęliśmy od rozgrzewki, następnie maszerowaliśmy z woreczkiem na głowie ze zmianą kierunku.. Wykonywaliśmy różnorodne ćwiczenia na przykład : skłony , biegi , rzuty, podskoki , ćwiczenia równowagi. Najwięcej emocji wzbudziło celowanie woreczkami do obręczy, przeliczanie punktów i wyłonienie zwycięskiej drużyny. Wśród ćwiczeń znalazła się również profilaktyka przeciw płaskostopiu- stojąc chwytaliśmy woreczki palcami stopy i podnosiliśmy go w górę .Zakończyliśmy zajęcia marszem po obwodzie koła i włożeniem woreczków do pojemnika.

Halina Ramult.


BIEDRONECZKI W RUCHU

Grupa II wykorzystała piękną przedwiosenną pogodę, aby w ramach programu „Ćwiczyć każdy może” spędzić czas na świeżym powietrzu. Po długim spacerze znalazł się czas na zabawy sportowe w parku. Dzieci wykazały się dużą aktywnością podczas wspólnych zabaw, a na ich twarzach można było zaobserwować uśmiech. Wszyscy chętnie uczestniczyli w zabawach z chustą animacyjną, zorganizowaliśmy również zabawy orientacyjno- porządkowe z obręczami oraz zawody sportowe. Biedroneczki wykazały się dużą sprawnością fizyczną, zwinnością i wytrzymałością. Pogoda była przepiękna, zabawa wspaniała, aż żal było wracać do przedszkola.

 


Dnia 03.02.2014 r i 10.02.2014 r odwiedziła grupę Kangurków mama Bartka, która jest nauczycielką wychowania fizycznego. Wizyta odbyła się w ramach Akcji,,Ćwiczyć każdy może”.

Pani Magda przeprowadziła w grupie Kangurków dwa zajęcia gimnastyczne. Na początku wszyscy uczestniczyli w rozgrzewce , a następnie wykonywały skręty głowy tułowia skłony w przód, przysiady w różnych pozycjach. W drugim dniu po rozgrzewce dzieci wzięły udział w wyścigach rzędów, gdzie musiały sobie poradzić z zadaniami : wyścigiem z przeszkodami , czworakowaniem między pachołkami, rzutem do celu, z chodzeniem woreczkiem na głowie.

Dzieci poradziły sobie świetnie z wykonywaniem wszystkich ćwiczeń i zadań . Wykazały się dużą sprawnością fizyczną, zwinnością i wytrzymałością.

Nie było przegranych liczyła się zabawa i wspaniała atmosfera. Dziękujemy Pani Magdzie Jarnickiej za przeprowadzenie zajęć.

Jadwiga Stępniewska
Natalia Klimczak

 


Ciekawe ćwiczenia gimnastyczne w grupie V

Dnia 14 lutego 2014 roku, czyli w walentynki postanowiliśmy uczcić tak troszeczkę inaczej, czyli na sportowo. W ramach akcji ,,Ćwiczyć każdy może” przebraliśmy się w stroje gimnastyczne i udaliśmy się do naszej przedszkolnej sali gimnastycznej. Tym bardziej ucieszyliśmy się z tego, że w naszych ćwiczeniach będą uczestniczyć bardzo ciekawe akcesoria gimnastyczne – kolorowe woreczki. Na początku przeprowadziliśmy rozgrzewkę, która pomogła nam przygotować nasze ciała do wykonywania dalszych ćwiczeń. Ćwiczeń z woreczkami było całe mnóstwo. Woreczek pojawiał się w różnych miejscach raz był pod naszym kolanem to znów na kolanie innym razem był pod brodom na głowie pod nogami i na końcu nad nami. Dzieciom bardzo podobały się te ćwiczenia mam nadzieję, że jeszcze wielokrotnie użyjemy tego kolorowego i ciekawego akcesoria gimnastycznego.

Daniel Miszke

 


W piątek 7.02.2014 r. odwiedziły nas dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3 . Wizyta odbyła się w ramach akcji ,,Ćwiczyć każdy może”. Przedszkolaki miały okazję zarówno do wspaniałej zabawy , integracji , jak i wykazania swoich umiejętności sportowych, bo na sali gimnastycznej odbyły się nie tylko ćwiczenia i zabawy ruchowe , ale również z zawody sportowe, w których uczestniczyły ,,Kangurki ” z naszego przedszkola i ,,Biedronki ” z Przedszkola Miejskiego nr 3 . Ćwiczenia prowadziła nauczycielka naszego przedszkola-pani Jadwiga Stępniewska.

Na początku wszyscy uczestniczyli w rozgrzewce, której celem było rozruszanie wszystkich partii ciała. Następnie dzieci wzięły udział w zawodach sportowych między przedszkolami, ale zanim to nastąpiło ,,Biedronkom” i ,,Kangurkom” przypomniano o zasadach bezpieczeństwa i zdrowej rywalizacji. Dzieci świetnie poradziły sobie z zadaniami, m.in. : wyścigiem z przeszkodami, rzutami do celu woreczkiem , przejściem przez szarfę, przez ławeczkę, rzutami do kosza. Konkurencje, którym towarzyszyło mnóstwo emocji, były niewątpliwym sprawdzianem sprawności fizycznej, dokładności i wytrzymałości . Jednak w tych zmaganiach nie było przegranych, a przede wszystkim wspaniała zabawa, bo rywalizacja zakończyła się remisem! Po dużej dawce ruchu przedszkolaki wzięły udział w zabawach oddechowo-relaksacyjnych. ale duch walki i wspaniała atmosfera sprawiły, że zamiast zmęczenia, dzieciom udzielił się wyśmienity humor, a energia nie opuszczała nikogo! Nasze spotkanie można uznać za bardzo udane! Dziękujemy za wspaniałą zabawę dzieciom i paniom z Przedszkola nr 3 i mamy nadzieję ,że to dopiero początek naszych wspólnych działań propagujących aktywny tryb życia.

 


 

04.02.2014 w naszym przedszkolu odbył się trening Zumby. Zumba jest bardzo innowacyjnym systemem fitness, który poprzez świetną zabawę kształtuje sylwetkę, dba o kondycję, a przede wszystkim napawa optymizmem i wprawia w świetne samopoczucie, które zostaje na długo, długo poza zajęciami. Gorączka ZUMBY opanowała cały świat i dotarła również do naszego przedszkola. Mieliśmy to szczęście, że te oto zajęcia pokazała nam instruktor Zumby w Hotelu Zdrojowym Provita pani Karina Dmyterko. Dzieci przebrane w stroje gimnastyczne pojawiły się w naszej sali gimnastycznej, trochę niepewne i wystraszone, ale już po pierwszych dźwiękach muzyki wszystkie wykonywały ćwiczenia zgodnie z instruktażem pani Kariny . Tak wspaniale się tańczyło, że aż chciało by się więcej, bo czas przy tych ćwiczeniach bardzo szybko mija. Ale dzięki pani Karinie nie tylko ćwiczyliśmy mięśnie naszego ciała, poznaliśmy nową metodę ćwiczeń gimnastycznych w związku z akcją „Ćwiczyć każdy może” , ale także dostaliśmy wiele optymizmu na cały tydzień. Wielkie podziękowania dla pani Kariny Dmyterko oraz Hotelu Zdrojowego Provita nie tylko za wspaniały wspólny trening, ale również za to, że kuchnia Hotelu Zdrojowego Provita upiekła dla naszych przedszkolaków zdrowe owsiane ciasteczka, które po treningu dzieci zjadały z wielkim apetytem.

Daniel Miszke


 

Dnia 26 stycznia 2014 na sali gimnastycznej naszego przedszkola spotkali się rodzice razem z dziećmi z grupy V. Spotkanie to było inspirowane akcja Szkoła w ruchu. Najpierw zaczęliśmy rozgrzewka, czyli głowa, ramiona, nogi, stopy następnie stworzyliśmy wielkiego węża, który miał za zadanie złapać swój własny ogon. Potem przeszliśmy do ćwiczeń. Ćwiczenie były zupełnie nietypowe, ponieważ chcieliśmy do naszych zabaw użyć bardzo nietypowych akcesoriów gimnastycznych. Na początku bawiliśmy się gazetami, którymi machaliśmy, tańczyliśmy i szorowaliśmy podłogę. Potem do zabawy dołączyły butelki plastikowe i okazało się ze nadają one się świetnie do zabaw gimnastycznych. Na końcu wspólnie sprawdzaliśmy wytrzymałość rolek papierowych na ciężar ludzki. Okazało się, że i te akcesoria sprawiły nam wiele radości. Na koniec bardzo chciałbym podziękować przybyłym rodzicom mam nadzieję, że bawili się tak świetnie jak ja. A zabawy z dzieckiem nie będą zapomniane przez obydwie strony do końca życia.

 


 

SPOTKANIE Z BABCIĄ I DZIADKIEM W GR I

W dniu 27.01.2014r. w naszej grupie I po raz pierwszy odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Oj stres trzymał nas do ostatniej chwili, ale to dlatego że goście którzy do nas przybyli są dla nas bardzo ważni i wyjątkowi. Nasz występ był krótki, ale to dla tego, że jesteśmy jeszcze mali. Zaprezentowaliśmy wiersze, piosenki a nawet zatańczyliśmy specjalnie przygotowany taniec „SMERFNY RAP”. Jednak to nie był koniec spotkania, bo w ramach akcji SZKOŁA W RUCHU zaprosiliśmy naszych gości do udziału w przygotowanych konkursach i zadaniach. Bo każdy z nas wie, że „Ruch to samo zdrowie”. Chętni goście mieli różnorodne zadania np.: nawlec igłę i przyszyć guzik do materiału, odbić jak najwięcej razy rakietką piłeczkę, odgadnąć co kryje się w czarodziejskiej torbie, zrobić jak największy kłębek z włóczki, zawiązać swojej wnuczce –wnuczkowi kokardę a ostatnim zadaniem jakie było do wykonania z wykorzystaniem papieru toaletowego zaprojektować i wykonać ubranie na swoim wnuczku bądź wnuczce. Każde wykonane zadanie było nagradzane brawami a każdy uczestnik otrzymał dyplom HONOROWEGO DZIADKA lub BABCI. Dziękuję bardzo wszystkim Dziadkom i Babciom za udział w uroczystości zorganizowanej specjalnie dla WAS.

 


Gimnastyka korekcyjna w Przedszkolu

Gimnastyka korekcyjna ma na celu skorygowanie wad postawy poprzez stosowanie określonych ćwiczeń rozciągających i wzmacniających poszczególne partie mięśniowe. Wady postawy to niestety nic dobrego, ale dzieci z naszego Przedszkola, które uczęszczają na gimnastykę korekcyjną, chętnie przychodzą na zajęcia i dzielnie wykonują ćwiczenia, choć niektóre wcale nie są łatwe. Każde dziecko wykonuje ćwiczenia, odpowiednie dla jego wady. Wśród najczęściej powtarzających się wad u dzieci w wieku przedszkolnym występują wady kończyn dolnych (płaskostopie, koślawość stóp, czy kolan). Są także dzieci, które wykonują ćwiczenia mające na celu niwelowanie pleców okrągłych. Na naszych ćwiczeniach staramy się dużo i dobrze bawić.

 


GR I OWOCOWE SZASZŁYKI, SMACZNE I KOLOROWE

Wszyscy razem w dniu 23.01.2014r. w ramach akcji SZKOŁA W RUCHU przygotowywaliśmy SZASZŁYKI OWOCOWE. Na początku nasze panie miały wiele pracy, bo musiały je umyć, obrać, pokroić w kosteczki, bo jak wiadomo jeszcze jesteśmy za mali żeby zrobić to samemu. Dla nas została tylko sama przyjemność, bo każdy z nas sam nabijał na wykałaczkę ulubione owoce, a gdy już była cała zapełniona to zjadaliśmy je w mgnieniu oka. Talerzyki stawały się z każdą minuta coraz bardziej puste. Oj pyszne to nasze dzisiejsze zajęcie. To ono sprawiło że mieliśmy owocowe minki.