Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały Przedszkole nr 8. Misie „przybyły”ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.

W dniu 25.11.2016r. przedszkolaki z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem.  Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy.

W tym dniu nasze przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu z Panem Pszczelarzem – tatą naszego absolwenta Panem Andrzejem Falkiem, który co roku odwiedza nas w tym dniu, aby opowiedzieć o pszczołach, ich ochronie oraz korzyściach płynących ze spożywania miodu. Oczywiście dzieci miały także możliwość degustacji różnych miodów.

Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w Misiowej Krainie, do której zabrał ich Pan Prezydent ds. Społecznych, Pan Jacek Woźniak. Każdą grupę Pan Prezydent witał osobiście, a następnie czytał dzieciom bajkę o ulubionym misiu wszystkich dzieci na całym świecie, czyli Kubusiu Puchatku.

Przedszkolaki w czasie zabaw poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, ‘Jadą, jadą misie”. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.