Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Każdemu z Nas, ten wyjątkowy czas kojarzy się z zapachem goździków, cynamonu i pomarańczy. Są też smaki, dzięki którym powracamy do dzieciństwa oraz świątecznych przygotowań. Pierniki w gwiazdki, serca, bałwanki i choinki, są nie tylko pięknymi ozdobami choinek, ale także wspaniałym przysmakiem.

W ostatni piątek, Tygryski z Przedszkola Miejskiego nr 8, szukały właśnie takich zapachów i smaków. Wszystko to znalazły w samodzielnie przygotowanych piernikach. Przedszkolaki przy pomocy Pani Ani i Pani Marylki, wyrobiły ciasto, rozwałkowały je, a następnie przy pomocy foremek wyciskały magiczne kształty.

Wszystkim takie przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia sprawiły bardzo dużo radości i satysfakcji. Teraz musimy jeszcze poczekać, aż pierniczki zmiękną i będzie można je pięknie udekorować.