Tuż przed świętami Biedronki wykonały piękne Bożonarodzeniowe choinki, które można podziwiać w szatni naszego przedszkola. Każde dziecko otrzymało sylwetę choinki oraz różnorodne ozdoby. Zadaniem dzieci było ozdobienie swojej choinki według własnego pomysłu. Zadanie było o tyle trudne, że choinkę należało ozdobić z obu stron; aby nie pokleić całej choinki, Biedronki pracowały przy użyciu pędzelka. Po ozdobieniu choinki, każdy otrzymał rolkę po papierze w celu pomalowania jej farbami na brązowo. Rolka posłużyła nam jako pień choinki. Po wyschnięciu z pomocą pani przymocowaliśmy choinki do rolek. Wszystkie dzieci były bardzo zaangażowane w wykonanie choinki, porównywały je do tej stojącej w naszej sali oraz do tych znajdujących się w naszych domach. W ramach tego zajęcia, porozmawialiśmy o zwyczajach związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Podczas wykonywanej pracy słuchaliśmy kolęd. Zajęcia te, pozwoliły nam na wprowadzenie radosnej, świątecznej atmosfery.