Akcja „Sprzątanie Świata ”(ang.Clean Up the World) – to międzynarodowa kampania odbywającej się na całym świecie we wrześniu. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw.

W dniu 28.09.2015 r. Nasze Przedszkole jak co roku brało udział w akcji „ Sprzątanie Świata”.Tego dnia w przedszkolu zostały przeprowadzone zajęcia, które zainspirowały dzieci do działań mających na celu dbanie o nasze środowisko. Nauczyciele zwrócili szczególną uwagę na segregację śmieci. Dzieci poznały konsekwencje braku dbania o własne otoczenie- przyrodę. Nasi podopieczni  poznali kolory pojemników do segregacji odpadów. Największą atrakcją tego dnia było sprzątanie „Naszej Ziemi”. Wszystkie dzieci dostały jednorazowe rękawiczki oraz worki na śmieci. Dzieci chętnie brały udział w tegorocznej akcji. Nasze maluszki sprzątały ogród przedszkolny, a starsze dzieci zbierały śmieci w okolicy Przedszkola.