W środę, 17.05.2017., nasze przedszkolaki przyłączyły się do III Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków, imprezy, której pomysłodawcą jest portal Bliżej Przedszkola. Celem projektu jest popularyzowanie biegów wśród dzieci, upowszechnianie zdrowego stylu życia oraz aktywnego spędzania czasu. Tego dnia, w ogrodzie przedszkolnym było bardzo wesoło i emocjonująco. Po rozgrzewce przeprowadzonej przez panią Justynkę, każda grupa stanęła na starcie biegu, na dystansie 80m. Każdy zawodnik pokonywał odległość w swoim tempie, ważne było by minąć linię mety z uśmiechem na ustach. Wszystkim startującym to się udało. W nagrodę każdy otrzymał pamiątkowy dyplom i medal. Wspólnie udało nam się pokonać dystans 14400m i ten wynik wpisaliśmy na stronie Bliżej Przedszkola.

We wspólnym bieganiu w dniach 04-19.05.2017. wzięło udział ponad 45000 przedszkolaków z całej Polski, pokonując łącznie dystans ponad 15000km.