Dnia 13.06.2017r. w naszym przedszkolu gościliśmy ratowników WOPR-u. Ratownicy przygotowali dla nas bardzo ciekawe zajęcia pt. ,,Bezpiecznie nad wodą”. Podczas spotkania poznaliśmy zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Odgrywaliśmy krótkie scenki dot. wystąpienia różnorodnych sytuacji/zagrożeń podczas których należy wezwać pogotowie ratunkowe. Każde dziecko miało możliwość przećwiczenia udzielania pierwszej pomocy. Następnie poznaliśmy zasady bezpiecznego zachowania się nad wodą. Pan ratownik pokazałam nam i opisał różnorodne sprzęty, które wykorzystuje w swojej pracy. Później przestrzegł nas przed niepożądanymi zachowaniami, które mają miejsce nad wodą. Na zakończenie udaliśmy się przed przedszkole w celu obejrzenia samochodu ratowników WOPR-u. To było bardzo interesujące spotkanie. Bardzo dziękujemy Panom Ratownikom za poświęcony czas i ciekawe zajęcia!