Kilka dni temu  w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantem z Komisariatu Policji. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu, w domu oraz w miejscach publicznych. Pan policjant, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię.   Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Wyjaśnił także dzieciom, że okres wakacji, to nie tylko zabawa i słońce, ale to także czas, kiedy dzieci są bardziej narażone na niebezpieczeństwo, ze względu na dużą ilość osób przyjeżdżających do naszego miasta. Policjant poinformował i zademonstrował dzieciom  również, w  jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Wraz ze swoim czworonożnym towarzyszem pokazał dzieciom wspaniałe sztuczki oraz opowiedział o roli psów w służbie policyjnej. Wielka atrakcją ale także przestrogą było założenie przez dzieci alko gogli, czyli specjalnych okularów, w których człowiek widzi oraz zachowuje się jak osoba pod wpływem alkoholu. I tu wszystkie przedszkolaki wspólnie stwierdziły, że taki stan absolutnie nie jest miły czy fajny.

Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa