„Gdy zamierzasz przejść przez ulicę”

Na chodniku przystań bokiem.

Popatrz w lewo bystrym okiem.

Skieruj w prawo wzrok sokoli.

Znów na lewo spójrz powoli.

Jezdnia wolna – więc swobodnie

mogą przez nią przejść przechodnie.

W. Chotomska

W dniu 1.10.2015 r. gościliśmy w naszym przedszkolu przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu. Temat spotkania brzmiał „Bezpieczni na drodze”. Do tej pory na naszych zajęciach poznawaliśmy zasady bezpieczeństwa w przedszkolu oraz poza nim. Wizyta policjantów pomogła utrwalić nam zdobyte dotychczas wiadomości oraz wzbogacić naszą wiedzę o nowe- mogliśmy między innymi zapoznać się ze strojem policjanta, czy też dowiedzieć się o prawidłowym zapinaniu pasów w foteliku samochodowym. Goście opowiadali o swojej pracy oraz o tym, jak bardzo istotne jest bezpieczeństwo podczas spacerów, wycieczek i zabaw. Po prelekcji przyszedł czas na ćwiczenia praktyczne. Wszystkie grupy założyły odblaski oraz kamizelki i udały się na najbliższe skrzyżowanie. Obserwowały ruch drogowy, przejście dla pieszych oraz uczyły się pod opieką policjantów jak prawidłowo przechodzić w oznakowanym miejscu na drugą stronę ulicy z przestrzeganiem zasad ruchu drogowego. Spotkanie przyczyniło się do wzrostu świadomości przedszkolaków na temat bezpieczeństwa na drodze i odpowiedniego zachowania się podczas przejścia przez jezdnię.