Każdy z nas podczas wizyty u lekarza spotkał pielęgniarkę. Wie, że robi zastrzyki, zakłada opatrunki i pomaga chorym dzieciom i dorosłym. Nasze przedszkolaki po raz kolejny miały okazję lepiej poznać ten zawód podczas spotkania z panią Wioletą, która na co dzień wykonuje ten trudny i szlachetny zawód. Tym razem w czasie spotkania ,dzieci dowiedziały się, w jaki sposób możemy zapobiegać infekcjom np.: zasłanianie ust w czasie kaszlu, chronienie miejsc skaleczonych, co należy jeść i jak bardzo ważny dla zdrowia jest ruch. Przy użyciu brokatu, który zastąpił nam bakterie, dzieci mogły dokładnie obejrzeć, jak szybko przenoszą się one z osoby na osobę, jeśli źle dbamy o czystość i higienę. Teraz już każdy przedszkolak wie, jak ważne jest mycie rąk.