Dzień 21.10.2009r. w Przedszkolu Miejskim Nr 8 upłynął pod hasłem „Soczki i sałatki uwielbiają niejadki”. Wszystkie dzieci w poszczególnych grupach od rana przygotowywały niespodzianki dla swoich rodziców. Dzieci wysłuchały pogadanki pani pielęgniarki na temat zdrowego odżywiania i odpowiedniej diety. Następnie wraz z paniami w grupach, wykonywały z różnych owoców i warzyw: sałatki, soczki, szaszłyki owocowe. Kolejnym zadaniem było pokolorowanie serii obrazków związanych ze zdrowym odżywianiem. Wreszcie niespodzianka na koniec dnia – panie pięknie udekorowały stoły w swoich salach, każda według własnego pomysłu. Rodzice którzy przychodzili po swoje dziecko, byli częstowani smakołykami z owoców i warzyw. Nasze przedszkole zaplanowało wiele imprez o podłożu ekologiczno–zdrowotnym gdyż hasłem przewodnim w naszej placówce jest ekologia. Kolejnym ważnym wydarzeniem będzie jesienny bal, który odbędzie się 23.10.2009r.

Klementyna Kaczmarek