Kształtowanie postaw prozdrowotnych jest procesem długotrwałym i zaczyna się już w przedszkolu. Dlatego mając na uwadze zdrowie naszych wychowanków nie zapominamy o organizowaniu sytuacji edukacyjnych, które promują zdrowie. Dzieci z grupy „Biedronki” doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy się między innymi prawidłowo odżywiać. Każdy przedszkolak rozumie potrzebę spożywania dużych ilości owoców oraz warzyw. Z myślą o  witaminkach, postanowiliśmy samodzielnie  zrobić cocktail owocowy z pomarańczy, jabłek oraz truskawek. Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soku – blenderem kielichowym , jego działaniem i utrwalały sobie zasady bezpieczeństwa. Takie zajęcia są także okazją do utrwalenia wiedzy na temat zdrowych oraz szkodliwych produktów spożywczych. Nasze przedszkolaki samodzielnie obrały owoce przy pomocy plastikowych noży oraz uporządkowały swoje miejsca pracy. Następnie dzieci kolejno podchodziły i wrzucały owoce do maszyny. Po skończonej pracy dzieci delektowały się jego smakiem. Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był przez dzieci, bez dodatku cukru i bez konserwantów.