W ubiegłym tygodniu dzieci z grupy V rozmawiały o ruchu ulicznym. W ramach zajęć m.in. przypomniały sobie bezpieczne poruszanie się po drodze oraz utrwaliły sobie numery alarmowe. Dowiedziały się , jak nazywają się wybrane znaki drogowe oraz do jakiej grupy zaliczamy poszczególne znaki drogowe. Podjęły próbę oceniania zachowania innych uczestników ruchu drogowego. W ramach zajęć plastyczno- technicznych dzieci wykonały samochód przyszłości. Dzieci do zajęć przygotowywały się wcześniej- przynosiły niezbędne materiały do wykonania pracy oraz próbowały znaleźć pomysł na wykonanie pracy. Dzieci samodzielnie wybierały sobie przygotowane materiały do wykonania pracy; to dzieci decydowały, jakich materiałów użyją do wykonania swojego samochodu przyszłości. Dzieci samodzielnie przyklejały różnorodne materiały do kartoników, z których powstały piękne samochody. W następnym dniu Tygryski wyklejały sygnalizator świetlny, przy użyciu kolorowego papieru, kleju i plasteliny. Dzieci musiały dobrać odpowiednio kolory i wykonać sygnalizator wg instrukcji zamieszczonej na tablicy. Dzieci bardzo skrupulatnie, samodzielnie i dokładnie wykonały swoje prace. Wykonanie prac sprawiło dzieciom wiele radości!