28 kwietnia w piątek grupa „ Żuczków” przygotowywała pyszną sałatkę owocową. Przed samym wykonaniem sałatki Żuczki poznały zasady zdrowego odżywiania. Dowiedziały się dlaczego należy jeść owoce, poznały jakie witaminy znajdują się w poszczególnych owocach i jak te witaminy mają wpływ na ich organizm. Po krótkim wprowadzeniu nadszedł czas na krojenie przyniesionych przez siebie owoców. Po wcześniejszym umyciu rąk i założeniu fartuszków dzieci kroiły umyte już banany, pomarańcze, jabłka, winogrona, brzoskwinie i gruszki . Bardzo sprawnie posługiwały się  nożem co sprawiło, że miseczki z pysznymi i pachnącymi owocami szybciutko się napełniły. Własnoręcznie zrobiona sałatka wyśmienicie dzieciom smakowała i zapowiedziały, że są gotowe na kolejny zdrowy przysmak.