W ubiegłym tygodniu, dzieci z grupy V rozmawiały o owocach. W związku z tym, dnia 05.10.2017r. Tygryski wykonały sałatkę owocową. Zanim zabraliśmy się do pracy, nazwaliśmy wszystkie owoce i próbowaliśmy określić ich smak. Dzieci bardzo dobrze pamiętały , że przed rozpoczęciem pracy należy umyć ręce, a także pamiętały o zasadach bezpiecznego posługiwania się nożem. Sałatkę wykonywaliśmy podzieleni na cztery grupy. Dzieci samodzielnie myły, obierały i kroiły owoce. Po zakończonej pracy każda grupa przełożyła swoją część pokrojonych owoców do dużego naczynia oraz umyła deseczki. Gdy sałatka była już gotowa, dzieci z dużym apetytem zajadały się pyszną, bogatą w witaminy sałatką owocową. Niektórzy prosili o dodatkową porcję. To było bardzo miłe i smaczne doświadczenie!