Jesień tuż, tuż. Korzystając z faktu, iż dojrzewają teraz niektóre owoce, dzieci z grupy III samodzielnie wykonały sałatkę z gruszek, jabłek i śliwek. Na początku wszystkie owoce zostały dokładnie umyte; jabłka i gruszki obrane ze skórki, a śliwki pozbawione pestek. Dzieci po założeniu fartuszków i umyciu rąk, wyposażone w nożyki i deseczki przystąpiły do krojenia. Muchomorki wiedzą jak bezpiecznie posługiwać się nożem i krojąc dały temu dowód. Wszystkie dzieci bardzo się starały, aby kawałki owoców były równe. Kiedy owoce zostały pokrojone niektóre dzieci nie mogły doczekać się degustacji. Dyżurni nakryli do stołu i można było zacząć „owocową ucztę”. Wszystkim smakowało, a niektórzy prosili o dokładkę.