PRZEGLĄD KOLĘD


ROZTAŃCZONA ÓSEMKA TAŃCZY DLA MIKOŁAJA

W dniu 6 grudnia 2017 dziewczynki z zespołu” Roztańczona ósemka” występowały dla długo oczekiwanego gościa , który  wywołał uśmiech na twarzach wszystkich dzieci. Jak co roku imprezę rozpoczął krótki występ teatralny nauczycieli , w tym roku  nauczyciele wcielili się w rolę do bajki  „Kopciuszek”.  Zaraz  po występie Św. Mikołaj został zaproszony do obejrzenia krótkiego występu tanecznego do piosenki „ Jingle Bells” . Dziewczynki z ogromną radością zaprezentowały św. Mikołajowi swój układ taneczny i obiecały że za rok przygotują równie ciekawy występ!

no images were found


 

ROZTAŃCZONA ÓSEMKA  NA EDUKACYJNYM FESTYNIE RODZINNYM Z OKAZJI DNIA DZIECKA NA OSIEDLU LĘBORSKIM 

W dniu 03.06.2017r. dziewczynki z przedszkolnego zespołu ROZTAŃCZONA ÓSEMKA zostały zaproszone ze swoimi tańcami  na Edukacyjny Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka  organizowanym na osiedlu LĘBORSKIM. Dziewczynki zaprezentowały taniec WAKA WAKA oraz taniec Japoński z wachlarzami. Za swój przepiękny występ otrzymały nagrody rzeczowe.

 


ROZTAŃCZONA ÓSEMKA NA FESTYNIE PRZEDSZKOLNYM

W dniu 09.06.2017r. dziewczynki z przedszkolnego zespołu ROZTAŃCZONA ÓSEMKA ze swoimi tańcami  wystąpiły na przedszkolnym FESTYNIE . Dziewczynki zaprezentowały taniec WAKA WAKA oraz taniec Japoński z wachlarzami. Za swój przepiękny występ otrzymały od pani dyrektor Danuty A. słodkie nagrody.

 


 

ROZTAŃCZONA ÓSEMKA NA III MIEDZYPRZEDSZKOLNYM  PRZEGLĄDZIE  TANECZNYM

Dziewczynki z przedszkolnego zespołu tanecznego „Roztańczona ósemka” zostały zaproszone przez Przedszkole Miejskie nr 10 do udziału w III MIEDZYPRZEDSZKOLNYM PRZEGLĄDZIE TANECZNYM .  Odbył się on w Regionalnym Centrum Kultury  dnia 28.04.2017r o godzinie 1030 . Tematem tegorocznego przeglądu były TAŃCE ŚWIATA. Dziewczynki zaprezentowały układ taneczny charakterystyczny dla kraju Japonia do piosenki Steve Millington – Winter Sunshine. Za swój występ dziewczynki otrzymały statuetkę.

 


 

KILKA SŁÓW O ZESPOLE

Od roku 2008 zespół taneczny „ROZTAŃCZONA ÓSEMKA” przejęła Pani Justyna Pajdak. W zajęciach biorą udział dziewczynki 4, 5 i 6 – letnie. Głównym celem jest uwrażliwienie dziewczynek na piękno muzyki, która jest nie tylko głębokim przeżyciem społecznym, ale również wspaniałym czynnikiem rozwijającym wyobraźnię sceniczną, poczuciem ruchu i rytmu, jak również odpowiednią autoprezentacją u dzieci. Dziewczynki wykonują ćwiczenia ogólnorozwojowe podnoszące kondycję, sprawność koordynacyjną, poczucie rytmu i umiejętność odtwarzania różnych rytmów indywidualnie i w parach. Wykorzystywane są różne formy pracy z dziećmi: indywidualna, grupowa i zbiorowa. Zostały wdrożone improwizacje taneczno – rytmiczne oraz zabawy taneczno – choreograficzne. Polegają one na łączeniu wypracowanych już elementów takich jak: ruch, jego precyzja i płynność wykonania, estetyka ruchu, wyobraźnia muzyczna, współdziałanie w zespole itp. z nowymi muzycznymi formami. Dzięki prowadzonym w ten sposób metodom tanecznym dostarczane są okazje do różnorodnych przeżyć artystycznych, dzięki którym wykształcaj poczucie rytmu, estetykę ruchu i wyobraźnię artystyczną. Pozwolą dzieciom odnosić sukcesy poprzez własne doświadczenia.

no images were found

 


BAŁTYCKI NAJAZD GWIAD W KOSZALINIE

Dziewczynki z przedszkolnego zespołu tanecznego „ROZTAŃCZONA ÓSEMECZKA” wzięły udział w konkursie muzyczno – aktorskim „BAŁTYCKI NAJAZD GWIAD” organizowany przez Przedszkole Nr 34 w Koszalinie. Konkurs odbył się 18.03.2017r. na scenie kina VARIETE MUZA w Koszainie.  Dziewczynki przygotowały utwór Shakiry „Waka, waka”,  za swój występ dziewczynki otrzymały nagrody oraz dyplom uczestnictwa.

 


DZIEŃ WIOSNY Z ROZTAŃCZONĄ ÓSEMKĄ

Dziewczynki z przedszkolnego zespołu tanecznego „ROZTAŃCZONA ÓSEMECZKA” w dniu  21.03.2017r. podczas uroczystości przedszkolnej „POWITANIE WIOSNY”, zaprezentowały  utwór Shakiry „Waka, waka”.  Za swój występ dziewczynki otrzymały od zgromadzonej  publiczności gromkie brawa , a od pani dyrektor Danuty Adamczyk  słodką nagrodę.


 

Występy dla Kołobrzeskich Pionierów

W dniu 22.12.2016r. dziewczynki z naszego przedszkolnego zespołu „Roztańczona Ósemka” wystąpiły z tańcem do  kolędy „Gdy śliczna Panna”. Występ zorganizowany był  z okazji świąt Bożego Narodzenia dla samorządowców . Po występie od zaproszonych gości  dziewczynki otrzymały gromkie brawa i słodki poczęstunek.

 


Występy dla Kołobrzeskich Pionierów

W dniu 21.12.2016r. dziewczynki z naszego przedszkolnego zespołu „Roztańczona Ósemka” wystąpiły z tańcem do  kolędy „Gdy śliczna Panna”. Występ zorganizowany był  z okazji świąt Bożego Narodzenia dla emerytów . Po występie od zaproszonych gości  dziewczynki otrzymały gromkie brawa i słodki poczęstunek.

 


Występy dla Kołobrzeskich Pionierów

W dniu 20.12.2016r. dziewczynki z naszego przedszkolnego zespołu „Roztańczona Ósemka” wystąpiły z tańcem do  kolędy „Gdy śliczna Panna”. Występ zorganizowany był  z okazji świąt Bożego Narodzenia dla Kołobrzeskich Pionierów . Po występie od zaproszonych gości  dziewczynki otrzymały gromkie brawa i słodki poczęstunek.

 


Miejskie spotkanie wigilijne

W dniu 18.12.206r. przed Kołobrzeskim  Ratuszem, władze miasta i powiatu spotkały się z mieszkańcami i turystami. Były życzenia, prezenty i poczęstunek. Wystąpiły również na scenie dziewczynki z naszego Przedszkolnego zespołu tanecznego „Roztańczona Ósemka” z tańcem do kolędy „Gdy śliczna Panna”.


W dniu 13.12.206r. na spotkaniu wigilijnym w Ośrodku Wczesnej Interwencji  wystąpiły dziewczynki z naszego Przedszkolnego zespołu tanecznego „Roztańczona Ósemka”. Po występach dziewczynki wraz ze swoimi rodzicami zostały zaproszone na wspólne dekorowanie pierników.


 

W dniu 12.12.206r. przed Kołobrzeskim  Ratuszem  wystąpiły na scenie dziewczynki z naszego Przedszkolnego zespołu tanecznego „Roztańczona Ósemka”. Dziewczynki zaprezentowały dwa tańce do kolęd „Kolęda dla Piotra” oraz „Gdy śliczna Panna”. Sponsorem strojów w których wystąpiły dziewczynki była Ewa Sobkowicz – Dolisz, stroje zostały uszyte przez mamy z naszego przedszkola Matyldę Hałata , Aleksandrę Zdanowicz oraz firmie Lovibox.


Tańce na Festynie Gimnazjum nr 2

 


II Międzyprzedszkolny Przegląd Taneczny „Podróż po Europie”

 


MIĘDZYSZKOLNY PRZEGLĄD KOLĘD 

 


PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA 

 


 

ROZTAŃCZONA ÓSEMKA DLA ŻŁOBKA

Z występem artystycznym poszliśmy do zaprzyjaźnionego Kołobrzeskiego Żłobka „Krasnal”. Zaprezentowaliśmy dla dzieci tańce których nauczyliśmy się na zajęciach. Dzieci były zadowolone z naszego występu bo na koniec otrzymaliśmy od nich gromkie brawa i słodki poczęstunek za który serdecznie dziękujemy. Na pewno jeszcze odwiedzimy dzieci z nowo przygotowanymi układami tanecznymi.

 

ROZTAŃCZONA ÓSEMKA  NA FESTYNIE W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 8

W DNIU 12.06.2015r. zespół Roztańczona ósemka zaprezentował swój występem artystyczny na festynie zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 8 w Kołobrzegu. Na wielkiej scenie zaprezentowaliśmy dwa tańce które zachwyciły zgromadzoną publiczność. Dziękujemy bardzo za miłą atmosferę i gromkie brawa.

 

FESTYN Z ROZTAŃCZONĄ ÓSEMECZKĄ

W dniu 17.06.2015r. „ROZTAŃCZONA ÓSEMKA” zaprezentowała się na FESTYNIE RODZINNYM. Dziewczynki zawsze chętnie tańczą dla swoich najbliższych, którzy z wielkim podziwem oglądają swoje pociechy. Za swój trud zespół „ROZTAŃCZONA ÓSEMKA” otrzymał od pani DYREKTOR nagrody oraz słodki poczęstunek. Dziękujemy bardzo za wielkie brawa jakie otrzymaliśmy od widowni.

 

WYSTĘP W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 8

W dniu 11.06.2015r. występowałyśmy dla dzieci z klasy I w Szkole Podstawowej Nr 8 . Zaprezentowałyśmy dwa tańce „Polka” oraz „Choccolate”. Nasi starsi koledzy z klasy podziękowali nam wielkimi brawami. Tak im się spodobał nasz występ że poprosili nas abyśmy zatańczyli na holu szkoły dla większej ilości dzieci. To był znak że zaprezentowaliśmy się z najlepszej strony. W ramach rewanżu obejrzeliśmy występ pierwszoklasistów, który przygotowali na Szkolny Festyn. Dziękujemy bardzo za mile spędzony czas.

 

TANIEC DLA MIKOŁAJA

W dniu 5.12.2014r. do naszego przedszkola przybył długo wyczekiwany gość. Wszyscy wiemy że wszystkie dzieci MIKOŁAJA KOCHAJĄ i wszystkie z niecierpliwością na niego czekają. Dlatego my jako zespół naszego przedszkola „ROZTAŃCZONA ÓSEMKA”, przez kilka tygodni specjalnie dla niego przygotowywałyśmy taniec „Merry Christmas Everyone”. Mimo dużego wysiłku jaki nas kosztował, występ uważamy za udany. Z ogromną radością zaprosiłyśmy św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego nie będziemy próżnowały, ale ćwiczyły kolejny układ taneczny.

 

 


 PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

 


ROZTAŃCZONA ÓSEMKA I FESTYN GIMNAZJUM NR 2

Również w tym roku miałyśmy możliwość wystąpienia na festynie zorganizowanym po raz drugi przez Gimnazjum nr 2 w Kołobrzegu. Przed samym występem trema nie dawała nam spokoju, ale gdy tylko weszliśmy na scenę i w publiczności wyszukaliśmy znajome twarze od razu trema nas opuściła. Zaprezentowałyśmy dwa układy taneczne do piosenek POLKA oraz PARASOLKI. Publiczność nagrodziła nas gromkimi brawami, a dla nas to najlepsza nagroda.

 


PRÓBY ZESPOŁU

Na naszych co piątkowych próbach zespołu Roztańczonej Ósemki już nie raz mówiłyśmy sobie że nie mamy siły ale jednak gdy słyszymy pierwsze takty melodii od razu nogi same tańczą. Cieszymy się gdy przygotowujemy nowy taniec bo poprzez to uczymy się czegoś ciekawego, poznajemy różne gatunki muzyki oraz kulturę z nią związaną.


 

OBCHODY DNI EUROPY

W dniu 09.05.2014r. uczestniczyłyśmy w obchodach 10 ROCZNICY PRZYSTĄPIENIA DO UNI EUROPEJSKIEJ. Co roku występujemy na scenie plenerowej Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu. W tym roku zaprezentowałyśmy taniec Polka. Trema trzymała nas do samego końca ale nawet ona nie zepsuła nam dobrej zabawy i układu który zapamiętałyśmy i wykonałyśmy bezbłędnie. Nasi kibice których słyszałyśmy na scenie dopingowali nam do samego końca. Podczas takich występów uświadamiamy sobie że taniec to nasza pasja.


 

ROZTAŃCZONA ÓSEMKA TAŃCZY DLA ŻŁOBKA

W dniu 19.03.2014r. dziewczynki należące do przedszkolnego zespołu tanecznego „ROZTAŃCZONA ÓSEMKA” odwiedziły Kołobrzeski Żłobek. Zaprezentowały one dwa nowe tańce CARNEWALITO oraz DESZCZOWY TANIEC. Na początku towarzyszyła mała trema ale z pierwszymi usłyszanymi dźwiękami trema zniknęła jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Chętnie prezentujemy się poza przedszkolem, a nasi najmniejsi koledzy i koleżanki zawsze chętnie nas oglądają.


 MIEDZYPRZEDSZKOLNY PRZEGLĄD KOLĘD 2013


ROZTAŃCZONA ÓSEMKA PRZYGOTOWUJE SIĘ NA PRZEGLĄD KOLĘD

Przygotowanie do MIĘDZYPRZEDSZKOLNEGO PRZEGLĄDU KOLĘD rozpoczęło się kilka tygodni temu. Teraz codziennie ćwiczymy przygotowane specjalnie na tą okazje układy taneczne. Finalny nasz taniec nazwaliśmy „GÓRALSKA PASTORAŁKA” wykonujemy go do pastorałki zespołu Brathanki. Jest on bardzo wyczerpujący i nie raz już nie mamy siły, ale gdy tylko złapiemy krótki oddech dalej wracamy do ciężkiej pracy. MIĘDZYPRZEDSZKOLNY PRZEGLĄD KOLĘD rozpoczniemy tańcem do kolędy „GWIAZDY TAŃCZYŁY W NOC, GDY PRZYSZEDŁ PAN” zespołu Wesołe Nutki jest to taniec bardzo skoczny gdyż kroki taneczne skradliśmy z rock n’rolla. Mamy nadzieje, że oba tańce spodobają się publiczności zgromadzonej w Regionalnym Centrum Kultury.

 


I Międzyprzedszkolny Mecz Przyjaźni

W środę, 09.10.2013., na boisku Przedszkola Miejskiego nr 7 został rozegrany Mecz Przyjaźni między przedszkolakami z Przedszkoli nr 7 i 8. Naszą Placówkę reprezentowała grupa V. Mimo jesiennej aury, atmosfera na boisku i trybunach była bardzo gorąca. Nasz zespół „Roztańczona ósemka” rozpoczął mecz tańcem, „WAKA WAKA”. Wytrwale dopingowałyśmy swojej drużynie wykrzykując i wymachując kolorowymi pomponami. W przerwie zaprezentowałyśmy swój drugi taniec „NOSSA”, który większa część widowni śpiewała. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla Naszego Przedszkola. Najważniejsza w tym meczu była dobra zabawa, której nie brakowało wszystkim uczestnikom.

 


ROK 2012/2013:


 

ROZTAŃCZONA ÓSEMKA W ŻŁOBKU

 


 

ROZTAŃCZONA ÓSEMKA „NA FALI”

 


 

ROZTAŃCZONA ÓSEMKA NA FESTYNIE WIOSENNYM

 


 

ROZTAŃCZONA ÓSEMKA NA OBCHODACH DNI EUROPY

 


 

Dla NAS dziewczynek z „ROZTAŃCZONEJ ÓSEMKI” taniec jest świetną zabawą i pasją. Już niedługo odejdziemy do szkół a nasze miejsca w zespole zostaną wolne. Więc postanowiłyśmy zaprosić maluszki żeby popatrzyły sobie jak tańczymy. Naszym koleżankom bardzo się podobały układy, jakie zaprezentowałyśmy dla nich. Skoro dziewczynkom podobały się tańce, więc pani Justyna postanowiła, że nauczy maluszki układu choreograficznego do piosenki, który dziewczynki zaprezentują swoim rodzicom na najbliższej uroczystości grupowej. A jaka to piosenka i układ, rodzice dowiedzą się już niedługo.

 


 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

W dniu 19.10.2012r wystąpiłyśmy na Pasowaniu na Przedszkolaka. Było to dla NAS wielkie przeżycie i starałyśmy się zaprezentować jak najlepiej. Mamy nadzieje że nasi młodsi koledzy byli zadowoleni z naszego występu i im się podobało. My szykujemy się do kolejnego występu na Bal Jesienny.

 


BAL JESIENNY

 


Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd 2012

 


Piknik Integracyjny 2012


 ROK 2011/2012:


 

CIĘŻKO PRACUJEMY!

Uwaga moi mili znów uczymy się kolejnego tańca. Choć ciężko pracujemy to sprawia nam to wiele radości i przyjemności. Chętnie uczymy się nowych tańców, poznajemy nowe kroki, dobieramy sobie muzykę. Nie zawsze mamy dużo siły ale zawsze świetnie się bawimy. Zapraszamy do oglądania naszych zdjęć, bo jest na co popatrzeć.

no images were found

 


 

Bal Jesienny

no images were found

 


 

Dni Europy

no images were found

 


 

Międzyprzedszkolny przegląd kolęd

no images were found

 


 

Pasowanie na przedszkolaka

no images were found

 


 

Zespół taneczny „ROZTAŃCZONA ÓSEMKA” przygotowuje się do następnego występu. Odbędzie się on 13.12.2011r w PRZEDSZKOLU MIEJSKIM NR 8 podczas uroczystości „Przeglądu kolęd”.

no images were found