Wzorem ubiegłego roku, w naszym przedszkolu ruszyła akcja „Cała Polska czyta dzieciom”
W ramach realizowanej akcji ”Cała Polska Czyta Dzieciom”, 10 września  do naszego przedszkola zawitał pierwszy „czytający gość”, była to mama Antosi z grupy „Tygryski”.  Pani Monika  czytała nam piękną bajką o przygodach Basi. Książki o Basi i jej rodzinie autorstwa Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak to seria opowiadań edukacyjnych. Przedszkolaki dowiedziały się mnóstwo ciekawych rzeczy o zgubnym wpływie nierozsądnego oglądania telewizji. To ostatnie zagadnienie oraz skutki, jakie wynikły z pewnej letniej burzy, przedstawia czytana książka przez Panią Monikę  „Basia i telewizor”. Dzieci słuchały uważnie i z zaciekawieniem przez co bezbłędnie mogły odpowiadać na pytania zadawane przez Panią Monikę. Nie obeszło się również bez pięknych pamiątkowych zdjęć .