W ubiegłym tygodniu dzieci z grupy V rozmawiały o emocjach. Zajęcia rozpoczęliśmy od zapoznania się z piramidą emocji; szczegółowo opisaliśmy i wyjaśniliśmy sobie kiedy i jakie emocje odczuwają ludzie. Oglądaliśmy obrazki ilustrujące różnorodne emocje- naszym zadaniem było nazwanie emocji oraz opisanie, kiedy i w związku z czym odczuwaliśmy podobne emocje. Dzieci bawiły się także przy użyciu kostki pantomimicznej, opisywały charakterystyczne elementy danej emocji, naśladowały emocje wyrzucone na kostce, a także układały domino z emocjami. Na zakończenie zajęć utworzyliśmy w Sali kącik złości- zapoznaliśmy się z możliwościami panowania nad negatywnymi emocjami. W ramach zajęć z edukacji plastycznej Tygryski wykonały emotikony odzwierciedlające aktualnie odczuwaną przez dzieci emocję.