W grupie VII rodzice czytają swoim dzieciom. Już dwie mamy zagościły u Nas w grupie. Dzieci chętnie słuchały czytanych bajek i opowiadań. Dlatego rodziców, dziadków, seniorów, itd. zachęcamy, aby czytali dzieciom, opowiadali o swoich pasjach i pracy. Podniesie to rangę czytania, wprowadzi element dodatkowej atrakcji, poszerzy wiedzę dzieci i ich otwartość na innych ludzi, zachęci rodziców do czytania w domach i przekaże sygnał społeczeństwu, że czytanie dzieciom jest ważne. Zachęcam rodziców z gr. VII do czytania dzieciom w przedszkolu. Warto też wiedzieć, że wasz przykład jest dla dzieci bardzo ważny, macie szansę wychowania mądrego człowieka: osoby, która będzie mądra, wykształcona, szczęśliwa i która będzie żyła lepiej i dłużej.