Piątek był ostatnim dniem zajęć  na temat galaktyki. W tym dniu dzieci na zajęciach plastycznych wspólnymi siłami wykonały rakietę. Na początku zajęć  przedszkolakom  zaprezentowana została sylweta rakiety na białym brystolu . Dzieci same oceniły, że praca jest bardzo duża i wymaga dużo czasu dlatego łatwiej będzie wykonać ją wspólnie w grupach. Niektóre dzieci uznały nawet, że jak czegoś nie będą wiedziały to zawsze mogą zapytać kolegę z zespołu. Zgodnie z prośbą, dzieci zostały podzielone na dwa zespoły, każdy miał swojego kapitana, który miał za zadanie rozdzielić pracę w swoich zespołach –Stefan oraz Dymitr. Każdy zespół samodzielnie zorganizował sobie materiały do pracy jak folę aluminiową, kolorowy papier, klej z kącika plastycznego. Obie drużyny pracowały bardzo dokładnie dbając o każdy szczegół rakiety. Ostatni tydzień minął nam w kosmicznie fajnym nastroju.