Dnia 16.10.2016r. w ramach programu antyalkoholowego, odbył się w naszym przedszkolu quiz profilaktyczny „Żyje zdrowo – kolorowo”, a uczestniczyły w nim dzieci ze starszych grup. W zabawny sposób zostały dzieciom przekazane cenne informacje na temat zdrowego trybu życia, racjonalnego odżywiania oraz codziennej higieny. Za każdą prawidłową odpowiedź dzieci były nagradzane punktem, który przydzielał sędzia wyznaczony z innej rówieśniczej grupy. Jedno z zadań miało na celu rozpoznać kawałki owoców wyłącznie za pomocą zmysłu smaku. Nic więc dziwnego, że przy graphefrucie nie jeden miał kwaśną minę. Nasze przedszkolaki spisały się w quizie na medal. Spotkanie zakończono tanecznym krokiem, gdyż wszyscy doskonale wiedzą, że ruch to zdrowie.