Na korytarzu w NASZYM PRZEDSZKOLU został zorganizowany PUNK WYMIANY KSIĄŻEK. To w nim dzieci i rodzice mogą położyć darowane książki i oczywiście, łatwo je stamtąd zabrać oraz wymienić na inne. Każdy przedszkolak może składowane książki obejrzeć i rzecz jasna wziąć do przeczytania, jeśli będą tylko chciały. To miejsce oznaczone jest plakatem o tej, że akcji, KTÓRĄ TWORZYMY MY SAMI.

Książka – jako skarbnica wiedzy, źródło nieskończonej wyobraźni, kopalnia inspirujących pomysłów – jest zaledwie symbolem przedmiotu sprawiającego radość maluchom. Pomaga najmłodszym w przekroczeniu bram zarówno fantastycznego świata bajek, baśni, legend, jak i tak bliskiej im przedszkolno-domowej codzienności. Niekiedy pozwala, choć na chwilę zapomnieć o małych smutkach czy chorobie. Z myślą o ułatwieniu – a w niektórych przypadkach umożliwieniu – przedszkolakom kontaktu z książką.