Dnia 04.12. 2017 Muchomorki odwiedziła pani Ada, która najpierw przeczytała dzieciom książeczkę pt „Rzepka”. A następnie przystąpiła z dziećmi do robienia upominków świątecznych. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały wiersza o słynnej Rzepce, z którego dowiedziały się, że bardzo ważną rzeczą jest współpraca. Dzieci z radością pomagały wymieniać kolejnych pomocników do wyciągnięcia rzepki. Jest to ulubiony wiersz Maji jak się okazało stał się też ulubionym wierszem wielu przedszkolaków. Po przeczytaniu książeczki pani Ada pokazała dzieciom jak można wyczarować ze sznurka i styropianu wspaniałe niespodzianki świąteczne. Dzieci z entuzjazmem przystąpiły do pracy. Ten wspaniały czas pracy i zabawy wprowadził dzieci w magiczny nastrój świąt Bożego Narodzenia.