10 grudnia w sali teatralnej Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu, odbył się zorganizowany przez Przedszkole Miejskie nr 8, X Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Kołobrzeg, Pana Janusza Gromka. W jubileuszowym Przeglądzie wzięło udział 11 przedszkoli publicznych oraz prywatnych.

Ze sceny rozbrzmiewały najpiękniejsze kolędy i pastorałki w wykonaniu dzieci 3 – letnich jak i tych troszkę starszych. Przedszkolaki w czasie występów zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, taneczne oraz instrumentalne, oczywiście przy dźwiękach bożonarodzeniowych utworów.

X Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd dedykowany był wyjątkowym gościom, czyli dzieciom z Centrum Wspierania Rodziny w Białogardzie. Z okazji zbliżających się Świąt, wszystkie kołobrzeskie przedszkola, włączyły się do akcji „Dar serca”, dzięki której mogliśmy podarować podopiecznym tego ośrodka wspaniałe paczki, pełne słodyczy, zabawek oraz przyborów szkolnych.

Wspólnie spędzony czas podczas występów, przyniósł radość, zadowolenie, ukazał nowe talenty wśród naszych dzieci, a także pozwolił na chwilę zadumy.