We wtorek w Przedszkolu Miejskim nr 8 im. Jana Brzechwy odbył się międzygrupowy konkurs kulinarny MASTERCHEF – ZDROWY DESER. Konkurs miał na celu propagowanie wśród dzieci i ich rodziców zdrowego odżywiania się. Każda grupa miała za zadanie wybrać najlepszy przepis z pośród przeróżnych przepisów przyniesionych przez rodziców. Następnego dnia dzieci przyniosły produkty i wspólnie z paniami wykonali zdrowy deser. Wszystkie grupy spotkały się na stołówce przed jury Masterchef. Jury wystąpiła w składzie: pani Danuta Adamczyk (dyrektor) jako Amaro, pani Ula Malikowska (intendent) jako Ewa Wachowicz i pani Maria Gościniak (szefowa kuchni)jako Magda Gessler. Przed degustacją przepysznych deserów dzieci odpowiadały na pytania z wiedzy kulinarnej oraz zdrowego odżywiania się. Jury oceniło pracę dzieci, próbując desery z każdej grupy. Jury pochwaliło wszystkie siedem grup za przepyszne desery, każda z grup otrzymała dyplom, a nagrodą był poczęstunek deserem dzieci z innej grupy. Dziękujemy rodzicom za udział w konkursie MASTERCHEF.